Domy

Domy

Oferta domów całoroczonych i domków letniskowych

Wybudujesz dom bez pozwolenia - wiecej.

  • Zamów projekt
  • Technologia
Jak Państwo nas znaleźli?Jakim domem są Państwo zainteresowani?

Wymiary budynku (szer. x dł. w m):
Elewacja:


Wykończenie

Jaki termin montażu Państwa interesuje
Komentarz:
E-mail

STAN SUROWY OTWARTY

Ruszt podłogowy
 – kratownica z kantówek 4,5x14,5 w rozstawie około 60 cm, bez pokrycia deskami podłogowymi. Ruszt podłogowy zaimpregnowany środkiem ognioochronnym i przeciwgrzybicznym Fobos. Opcjonalnie - na wylewce - legary 5cm i wełna mineralna. Możliwe jest również postawienie domu bez rusztu podłogowego, inwestor ma wtedy możliwość wykonania własnej posadzki.

Ściany zewnętrzne w systemie szkieletowym z kantówek 4,5x14,5cm. Wykończenie elewacji:
opcja 1 – balik płaski gr. 4,5cm układany poziomo, łączony na pióro i wpust na folii wysokoparoprzepuszczalnej i szczelince wentylacyjnej;
lub:
opcja 2 – poszycie z płyt OSB3 12mm + tynk cienkowarstwowy na styropianie 10cm. Wszystkie elementy konstrukcyjne zabezpieczone środkiem ognioochronnym i przeciwgrzybicznym Fobos.

Strop (w modelach z poddaszem użytkowym) – belki stropowe 4,5x14,5cm w rozstawie co około 50-60cm (bez pokrycia deskami podłogowymi, bez schodów). Belki stropowe oparte na jednym lub dwóch podciągach, w zależności od rozpiętości stropu. Podciągi mogą być łączone na złącza ciesielskie. Elementy konstrukcyjne nieimpregnowane, niemalowane.

Dach. Konstrukcja krokwiowo-jętkowa (lub kleszczowo-płatwiowa). Krokwie i jętki o przekroju 4,5x14,5cm w rozstawie co około 60cm. Dach pokryty pełnym deskowaniem i papą lub płytą OSB3 18mm i papą, papa wierzchniego krycia. Dach bez ociepleń i wykończeń wewnętrznych (od wewnątrz budynku widoczna konstrukcja dachu i folia dachowa lub deski dachowe).  Konstrukcyjne elementy dachu zaimpregnowane środkiem ognioochronnym i przeciwgrzybicznym Fobos. Dach bez orynnowania.

Taras. Ruszt podłogowy z kantówek 4,5x14,5cm, podłoga z desek grubości 27mm układanych ażurowo. Zadaszenie tarasu oparte na słupach 13x13cm (w zależności od modelu). Taras wyposażony w balustrady. Pokrycie dachu tarasu – zgodnie z pokryciem dachu całego budynku. Od spodu widoczna konstrukcja zadaszenia. Schodki na taras jako opcja dodatkowa za dopłatą. Ruszt podłogowy oraz deski tarasowe zaimpregnowane środkiem ognioochronnym i przeciwgrzybicznym Fobos.

Balkon (w modelach z balkonem). Konstrukcja balkonu podparta słupami 13x13cm. Elementy konstrukcyjne – jak w konstrukcji stropu. Podłoga z desek grubości 27mm układanych ażurowo. Balkon wyposażony w balustrady. Pokrycie zadaszenia balkonu – zgodnie z pokryciem dachu całego budynku. Od spodu widoczna konstrukcja zadaszenia. Konstrukcja i deski podłogowe nieimpregnowane, niemalowane.

Impregnacja. W stanie surowym impregnacja elementów konstrukcyjnych (kratownice, krokwie itp.).

Okna. Brak okien. W ścianach przygotowane otwory do montażu okien.

Drzwi. Brak drzwi. W ścianach przygotowane otwory do montażu drzwi.

 
STAN WYKOŃCZONY
 

Podłoga parter - deski. Podłoga wykonana z desek struganych grubości 27mm układana na pióro i wpust przybijana bezpośrednio do kratownicy - rusztu podłogowego z kantówek 4,5x14,5cm w rozstawie co 62,5cm. Podłoga niecyklinowana, nieimpregnowana, nielakierowana. Listwy przypodłogowe są integralną częścią podłogi. 
lub:
Podłoga parter – płyta OSB. Podłoga wykonana z płyt wiórowych OSB3 grubości 22mm. Płyty przybijane bezpośrednio do kratownicy - rusztu podłogowego z kantówek 4,5x14,5cm w rozstawie co 62,5cm.

Podłoga parter - ocieplenie. Izolacja termiczna wykonana z wełny mineralnej rozprężnej w balotach grubości 15cm (lub 5cm na wylewce). Wełna wypełnia przestrzenie pomiędzy kantówkami kratownicy – rusztu podłogowego. Kratownica podbita od spodu folią zbrojoną niskoparoprzepuszczalną i łatami – listwami drewnianymi w rozstawie co 60cm. Izolacja przykryta folią paroszczelną.

Podłoga piętro. Podłoga wykonana z desek struganych grubości 27mm układana na pióro i wpust przybijana bezpośrednio do belek stropowych, stanowiąca jednocześnie sufit parteru. Listwy przypodłogowe są integralną częścią podłogi,
lub:
Podłoga piętro – płyta OSB. Podłoga wykonana z płyt wiórowych OSB3 grubości 22mm. Płyty przybijane bezpośrednio do belek stropowych. Listwy przypodłogowe są integralną częścią podłogi.

Wygłuszenie podłogi. Izolacja akustyczna wykonana z wełny mineralnej grubości 5cm. Na belkach stropowych ułożone deski obiciowe grubości 14mm (stanowiące jednocześnie sufit parteru). Opcjonalnie podbitka z płyt G-K. Na deskach ułożony ruszt – legarki 5x4cm, przestrzeń między nimi wypełniona wełną mineralną. Izolacja przykryta folią paroszczelną. Bezpośrednio do legarków przybite deski podłogowe grubości 27mm układane na pióro i wpust.
W opcji dodatkowej od spodu belek stropowych deski obiciowe lub płyta GK (nieszpachlowana, niemalowana) przymocowana do rusztu z desek lub płyty OSB. Między belkami stropowymi folia paroizolacyjna plus wełna mineralna grubości 15 cm. Na belkach stropowych legary drewniane 5-7 cm plus wełna mineralna. Całość zakończona deską podłogową lub płytą OSB. 

Dach - ocieplenie. Izolacja termiczna wykonana z wełny mineralnej rozprężnej w balotach grubości 15 - 20cm (w zależności od modelu). Przestrzenie pomiędzy krokwiami i pomiędzy jętkami wypełnione wełną mineralną. Izolacja przykryta folią paroszczelną. Poddasze (skosy i sufit) wykończone deskami obiciowymi grubości 14mm. Wewnętrzna deska obiciowa lub nieobrzynana (deski mogą być łączone na długości) mocowana jest za pomocą gwoździ. Narożniki wykończone za pomocą ćwierćwałków. W domach parterowych ocieplenie wykonywane jest na suficie.

Ocieplenie ścian. Izolacja termiczna wykonana z wełny mineralnej rozprężnej w balotach grubości 15cm. Izolacja przykryta folią paroszczelną. Ściany wykończone deskami obiciowymi grubości 14mm układanymi na pióro i wpust lub płytami OSB ewentualnie G-K (bez tynku). Wewnętrzna deska obiciowa lub nieobrzynana (deski mogą być łączone na długości) mocowana jest za pomocą gwoździ. Narożniki i połączenia desek wykończone ćwierćwałkami i listwami maskującymi.

Ściany działowe. Ściany działowe na parterze i na poddaszu wykonane w systemie szkieletowym z kantówek 5x7cm. Wypełnienie z wełny mineralnej. Układ ścian działowych wg przedstawionych rzutów (możliwe są zmiany rozkładu pomieszczeń). Obicie obustronne ścian działowych deskami gr. 14mm lub płytami OSB ewentualnie G-K (bez tynku). Ściany działowe w budynkach parterowych wykonane są do wysokości belek stropowych/stężeń. 

Drzwi wewnętrzne. Drzwi wewnętrzne drewniane, wykonane z drewna litego lub z przeszkleniami (do ustalenia). Wymiar skrzydła drzwi 70/200cm. Drzwi wyposażone w klamkę. Malowanie natryskowe drzwi lakierem Remmers

Drzwi zewnętrzne. Drzwi zewnętrzne drewniane, wykonane z drewna litego, ocieplone (kasetony z pianką izolacyjną) lub w opcji dodatkowej z przeszkleniami. Malowanie natryskowe drzwi lakierem Remmers.

Malowanie domu. Elewacja malowana dwukrotnie na dowolnie wybrany kolor z palety.  Malowanie wewnętrzne jednokrotne wykonane lakierem wodnym bezbarwnym Remmers. Inwestor w celu zachowania gwarancji musi pomalować elewację we własnym zakresie jeszcze jedną warstwą bezpośrednio po montażu budynku.

Impregnacja ognioochronna. Wykonanie zabezpieczenia ścian zewnętrznych środkiem FOBOS M4 (ognioochronny, grzybobójczy) poprzez pomalowanie roztworem po wykonaniu budynku.

Okna. Okna  do domów mieszkalnych wykonywane na zamówienie Klienta, wielkość i ilość do uzgodnienia. Współczynnik przenikania szyb U=1.1 lub opcjonalnie U=0,5

Schody (tylko w modelach z poddaszem). 
a). schody drewniane proste tzw. młynarskie (w zależności od modelu) z poręczą i barierkami na poddaszu. Szerokość biegu 80cm, 12 stopni, wysokość/szerokość stopni: 22,5cm/22cm. Schody zabezpieczone poprzez malowanie środkiem bezbarwnym Altaxin.
b). schody drewniane zabiegowe, wachlarzowe (w zależności od modelu) z poręczą i barierkami na poddaszu. Szerokość biegu 80cm, 12 stopni (3 stopnie, wachlarz 3 stopnie, bieg 6 stopni). Schody niemalowane. Uwaga! W przypadku gdy dom jest zamówiony bez wykonywania podłogi na parterze, schody zostaną oparte na drewnianych podkładkach o grubości desek podłogowych (2,7cm).

Komin (w zależności od modelu). System kominowy Schiedel Rondo – kanał dymowy o średnicy 18cm i dwa kanały wentylacyjne (otwory na kratki wentylacyjne należy wykonać we własnym zakresie). Komin nie jest wykończony tynkiem wewnątrz budynku. Ponad dachem komin wykończony, wyposażony w „czapkę” betonową, wstawione kratki wylotowe przewodów wentylacyjnych.
Przejście komina przez dach:
a). przy pokryciu dachu płytami Onduline lub blachodachówką  (na gotowo) – przejście wykończone obróbką blacharską, kompletne.
b). przy pokryciu dachu deskowaniem pełnym i papą (do samodzielnego pokrycia) – przejście wykonane w sposób tymczasowy (poprzez wywinięcie papy wokół komina), obróbkę blacharską komina wykonuje i zakłada wykonawca wierzchniego pokrycia dachowego.
Do Inwestora należy osłonięcie komina oraz rur przyłączeniowych. Zaleca się także osłonić  ściany drewniane w bezpośrednim sąsiedztwie komina.

Blachodachówka. Wykonanie kompletnego pokrycia dachu blachodachówką (łącznie z rynnami i obróbkami blacharskimi). Opcjonalnie schody kominiarskie i ława.

Wykończenie okapów deską frezowaną (w zależności od modelu). 
a). przy pełnym deskowaniu dachu – widoczne od spodu okapy oraz zadaszenie tarasów i balkonu zostaną wykończone deskami frezowanymi, układanymi na pólfelc (zamiast desek układanych doczołowo)
b). przy pokryciu dachu płytami Onduline - widoczne od spodu okapy oraz zadaszenie tarasów i balkonu zostaną wykończone deskami frezowanymi, układanymi na pólfelc (nie będzie widocznych płyt bitumicznych oraz łat).

Okno dachowe. Zamontowanie okien dachowych o wymiarze 78/118cm (jeśli występują w danym modelu, w innym przypadku za dopłatą). 

Lukarna (wliczone w cenę w modelach z lukarną, inne modele domów - za dopłatą). Opcjonalne wykonanie naświetla typu „wole oko”.MONTAŻ WLICZONY W CENĘ.


OPCJE DODATKOWE (NIEUJĘTE W STANDARDOWYCH WYCENACH)

Fundamenty.  Do ustalenia i wyceny z naszym podwykonawcą 

Instalacje wod.-kan. i elektryczne. Do ustalenia i wyceny z naszym podwykonawcą 

Wentylacja. Wentylacja zapewniana poprzez instalacje typu "Z" lub rury spiro z kominkami. 

Okiennice. Opcjonalne - okiennice drewniane grubości 14mm (konstrukcja typu „Z”), wyposażone w okucia metalowe i zasuwki zamykane od wewnątrz, wyposażone w haczyk do utrzymywania w pozycji otwartej . Malowanie natryskowe okiennic lakierem Remmers. 
 
Transport. Koszt transportu uwzględnia załadunek, rozładunek oraz dostarczenie na plac budowy materiałów budowlanych oraz pracowników ze sprzętem i przyczepą kempingową.

Projekt budowlany. Nasi projektanci na życzenie mogą wykonać dla Klienta projekt budowlany domu wraz z projektem fundamentów. Dodatkowo mogą zaprojektować media w budynku. Koszt projektu do ustalenia indywidualnego.